„Due Vite”
3 czerwca o godz. 12:00 w CKiR w Lądku-Zdroju odbył się spektakl pt. „Due Vite” przygotowany przez uczniów klasy 1a oraz absolwentów lądeckiej podstawówki.
Sztuka ta miała na celu pokazanie prawdziwych uroków codziennego życia. Problemów, krzywd oraz konsekwencji naszych czynów, z którymi wszyscy musimy się mierzyć każdego dnia.
Przedstawienie zobrazowało mroczną wizję ludzkiego życia, poruszając przy tym wiele trudnych tematów.
„Due Vite” stało się wzruszającą i pełną emocji podróżą przez ludzkie wartości, wybory oraz marzenia, przystawiając do tego brutalną rzeczywistość.
Zespół za pomocą poprawionej oprawy audiowizualnej wywołał u widzów ogromne emocje, a młodzi artyści wyróżnili się niezwykłą wrażliwością oraz odwagą w podejmowaniu trudnych tematów. Specjalne podziękowania należą się opiekunom, którzy pomogli wykonawcom w ekspresji ich myśli.
Zespół artystów spotkał się z pozytywnym odbiorem i nagrodzony został wielkimi brawami.
Całe wydarzenie było nie tylko momentem refleksji i przemyśleń na temat przemijalności naszego życia, ale też dobrą szansą na rozwój młodych ludzi oraz cenną lekcją współpracy.
Wojciech Bartosiński, Kalina Chabierska, Jasia Rodak oraz absolwenci lądeckiej szkoły podstawowej Miłosz Koziński, Ksawery Chilicki i Oskar Salamon pod kierunkiem głównego bohatera oraz reżysera Oktawiana Bugaja przekazali w tym dniu mnóstwo wartości i wiedzy, przeprowadzając dla uczniów liceum ważną lekcję życia.
Oktawian Bugaj (1a)



