Wróćmy wspomnieniami do styczniowej wyprawy😊⛰️
KÓŁKO TURYSTYCZNE NA SZCZYCIE SINIAKA
Ostatni dzień stycznia upłynął członkom licealnego kółka turystycznego pod znakiem aktywnego wypoczynku. 31 stycznia grupa młodych pasjonatów wędrowania odwiedziła Kąty Bystrzyckie, aby zmierzyć się z trasą prowadzącą na górę Siniak. Wyprawa, którą zorganizowała i poprowadziła nauczycielka geografii, p. Agnieszka Korput, rozpoczęła się od zwiedzania samej miejscowości, znanej ze swoich walorów historycznych i przyrodniczych. Głównym celem była jednak ścieżka geologiczna, która w zimowej scenerii prezentowała się wyjątkowo widowiskowo. Pod merytoryczną opieką pani geograf uczestnicy pokonali trasę prowadzącą na szczyt Siniaka (658 m n.p.m.), poznając po drodze sekrety budowy geologicznej regionu. Po zejściu z góry na wędrowców czekała tradycyjna turystyczna biesiada. Przygotowano ognisko, które stało się okazją do integracji i regeneracji sił. W menu, obok klasycznych kiełbasek, znalazły się regionalne oscypki oraz – będące współczesnym akcentem wypraw – pieczone pianki. Mimo mroźnej daty w kalendarzu, atmosfera wydarzenia była niezwykle gorąca, a uczestnicy zgodnie uznali wyjazd za udany.
Może być zdjęciem przedstawiającym stok narciarski i tekst „よ”
Może być zdjęciem przedstawiającym ogień
Może być zdjęciem przedstawiającym kuna leśna, drzewo, stok narciarski i tekst
Przejdź do treści

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Polityka prywatnosci

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close